Αρχική » 2023 » Νοέμβριος

ΑΡΧΕΙΟ ΟΔΗΓΙΕΣ Α-Δ ΓΕΛ 2024

ΚΑΤΑΛΟΓΟΣ ΜΟΥΣΙΚΩΝ ΟΡΓΑΝΩΝ 2024

ΠΙΝΑΚΑΣ ΠΑΝΕΛΛΑΔΙΚΕΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΓΕΛ 2024

Διενέργεια προκαταρκτικών εξετάσεων (ΠΚΕ) για την εισαγωγή στις Σχολές του Λιμενικού Σώματος, στις Στρατιωτικές Σχολές, στις Σχολές του Πυροσβεστικού Σώματος, στις Σχολές της Ελληνικής Αστυνομίας και υγειονομικών εξετάσεων για τις Ακαδημίες Εμπορικού Ναυτικού, έτους 2024.

ΕΞΕ – 132268 – 2023 – Διενέργεια προκαταρκτικών εξετάσεων (ΠΚΕ) για την εισαγωγή στις Σχολές του Λιμενικού Σώματος- στις Στρατιωτικές Σχολές-

Προσφορές για εκπαιδευτική επίσκεψη στη Θεσσαλονίκη

ΑΝΟΙΓΜΑ ΠΡΟΣΦΟΡΩΝ ΓΙΑ ΘΕΣΝΙΚΗ

DAYRISE ΠΡΟΣΦΟΡΑ

ARMONIA TRAVEL

ΠΡΟΣΦΟΡΑ ALEXANDRIS

ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ ΜΟΥΣΙΚΟΥ ΣΧΟΛΕΙΟΥ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ «”Το τέλος της μικρής μας πόλης”. Μια καλλιτεχνική ματιά στο χτες, στο σήμερα, στο αύριο …»

Το σχολείο μας για δεύτερη σχολική χρονιά υλοποιεί διαγωνισμό Φωτογραφίας και Ζωγραφικής για τους μαθητές Γυμνασίων και Λυκείων του Νομού Ιωαννίνων.

Το θέμα του φετινού διαγωνισμού είναι «”Το τέλος της μικρής μας πόλης”. Μια καλλιτεχνική ματιά στο χτες, στο σήμερα, στο αύριο …» εμπνεόμενο από την ομώνυμη συλλογή διηγημάτων του Δημήτρη Χατζή.

Σκοπός του διαγωνισμού είναι οι μαθητές/-τριες να αποτυπώσουν τον φυσικό, ιστορικό, πολιτισμικό και κοινωνικό πλούτο της πόλης μας και τις αλλαγές που αυτός υφίσταται.

Στα επόμενα αρχεία υπάρχουν αναλυτικές οδηγίες για την υποβολή των έργων, καθώς και η έγκριση του διαγωνισμού από τη Διεύθυνση Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Ιωαννίνων.

Προκήρυξη διαγωνισμού Μουσικού Σχολείου 2023

έντυπο γονικής συναίνεσης
ΕΓΚΡΙΣΗ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΥ ΜΟΥΣΙΚΟΥ 2023-25

Κινητικότητα Erasmus+ στη Βουδαπέστη

Από τις 23 ως τις 28 Οκτωβρίου 2023 πραγματοποιήθηκε στη Βουδαπέστη κινητικότητα
εκπαιδευτικών του σχολείου μας στο πλαίσιο του προγράμματος ERASMUS+ KA122 με θέμα
«We dream the M.U.S.I.C: Modern, Unlike, Social, Inclusive Class». Τίτλος του ευρωπαϊκού
επιμορφωτικού σεμιναρίου ήταν «Diversity, Equitity and Inclusion».

Τέσσερις εκπαιδευτικοί μας συμμετείχαν στο πρόγραμμα ώστε να καλλιεργήσουν νέες
μεθόδους επικοινωνίας με τους μαθητές, βοηθώντας τους να εκφράζουν πιο
αποτελεσματικά τις ανάγκες τους, για να συνεργάζονται μεταξύ τους με έναν πιο
εποικοδομητικό τρόπο. Το πρόγραμμα στόχευε στη βελτίωση της συμπεριληπτικότητας,