ΟΙ ΠΑΡΑΣΤΑΣΕΙΣ ΜΑΣ
    Σεπτέμβριος 2017
    « Ιούλ   Οκτ »

Archive for Σεπτέμβριος, 2017

Στην αφίσα της ΚΝΕ για το φεστιβάλ που διοργανώνει, διαφημίζεται μεταξύ των άλλων και η συμμετοχή του Μουσικού Σχολείου Ιωαννίνων. Ως Σύλλογος διδασκόντων καθηγητών και για την αποκατάσταση της αλήθειας, δηλώνουμε ότι στο Σχολείο ουδέποτε έγινε παρόμοια συζήτηση ή ελήφθη τέτοιου είδους απόφαση. Επομένως η όποια,ενδεχομένως , συμμετοχή κάποιων μεμονομένων μαθητών δεν συνιστά για κανένα λόγο και συμμετοχή του Σχολείου μας , αλλά αποτελεί προσωπική επιλογή τους στον ελεύθερο χρόνο τους. Ο ρόλος εξάλλου του Σχολείου είναι εντελώς διαφορετικός και δεν σχετίζεται με τις δραστηριότητες των κομμάτων ή των νεολαιών.

Τσάνης Αθανάσιος

Στις 11-9-2017 πραγματοποιήθηκε ο αγιασμός στο χώρο του Μουσικού Σχολείου Ιωαννίνων. Με την παρουσία του μας τίμησε ο  περιφερειάρχης κ. Αλέξανδρος Καχριμάνης, ο οπoίος έδωσε ευχές στους μαθητές για καλή πρόοδο. Τους μαθητές καλωσόρισε και ο καινούριος διευθυντής του Μουσικού Σχολείου κ. Αθανάσιος Τσάνης. Η Διεύθυνση και ο σύλλογος των καθηγητών του Μουσικού Σχολείου εύχονται στους μαθητές μια καλή και παραγωγική σχολική χρονιά.

Σας ενημερώνουμε ότι ο αγιασμός για τη νέα σχολική χρονιά θα πραγματοποιηθεί στο χώρο του σχολείου τη Δευτέρα 11 Σεπτεμβρίου 2017 στις 9:00 π.μ.

Σύμφωνα με την αριθμ. 64379 /Δ2/ 25-04-2017, Ε.τ.Κ, τ.β, αρ.φ.1405 εφόσον προκύψουν κενές θέσεις στις Β? και Γ? τάξεις του Γυμνασίου καθώς και στις Α?,Β?,Γ? τάξεις Λυκείου από μετεγγραφή, απομάκρυνση μαθητών ή οποιοδήποτε άλλο λόγο, τότε αυτές οι κενές θέσεις συμπληρώνονται μέσω κατατακτηρίων εξετάσεων που πραγματοποιούνται εντός του τρίτου δεκαημέρου του μηνός Σεπτεμβρίου κάθε σχολικού έτους.

Όσοι γονείς-κηδεμόνες ενδιαφέρονται να φοιτήσουν τα παιδιά τους στο Μουσικό Σχολείο Ιωαννίνων παρακαλούνται να καταθέσουν αίτηση στη γραμματεία του σχολείου έως 22-9-2017.

Παρακαλούνται οι γονείς των μαθητών που θα φοιτήσουν στην Α? Γυμνασίου το σχολικό έτος 2017-2018, να προσέλθουν στο σχολείο από την Παρασκευή 1/9/2017 μέχρι και την Τετάρτη 6/9/2017 για να παραλάβουν τα υπηρεσιακά σημειώματα μετεγγραφής και να τα προσκομίσουν στο Γυμνάσιο πρώτης εγγραφής για να διευθετηθεί η διαδικασία μετεγγραφής των μαθητών στην Α? Γυμνασίου του Μουσικού Σχολείου Ιωαννίνων.