Αρχική » ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΙ » Βράβευση της εκπαιδευτικού Σεβαστής Μαλάμου

« Μαρ

Βράβευση της εκπαιδευτικού Σεβαστής Μαλάμου

Με το βραβείο «Εύρηκα! Εύρηκα!» τιμήθηκε για το τρέχον έτος η εκπαιδευτικός του Μουσικού Σχολείου Ιωαννίνων «Νικόλαος Δούμπας», κα Μαλάμου Σεβαστή, φυσικός. Σε μια ειδική εκδήλωση που έλαβε χώρα το Σάββατο, 2-12-2023, στην αίθουσα Καστελλάκη του Επιμελητηρίου Ηρακλείου Κρήτης, η κα  Βασιλική Παυλίδου, Αναπληρώτρια Διευθύντρια Ινστιτούτου Αστροφυσικής – ΙΤΕ, Καθηγήτρια Τμήματος Φυσικής Κρήτης, Πρόεδρος της επιτροπής βραβείου «Εύρηκα! Εύρηκα!» απένειμε το βραβείο Δημιουργικής Διδασκαλίας 2023 στην εκπαιδευτικό του σχολείου μας. Ακολούθησε παρουσίαση και συζήτηση σε θέματα φυσικής και αστρονομίας στον χώρο της εκπαίδευσης. Το παρόν έδωσε ο κ. Στέφανος Τραχανάς, Διευθυντής Ανοιχτών Διαδικτυακών Μαθημάτων Mathesis, Αντιπρόεδρος της επιτροπής και εμπνευστής του βραβείου «Εύρηκα! Εύρηκα!». Η διοργάνωση γίνεται κάθε χρόνο  με τη στήριξη και την καθοδήγηση του Ινστιτούτου Αστροφυσικής του ΙΤΕ, των Πανεπιστημιακών  Εκδόσεων Κρήτης, τoυ Συλλόγου Φυσικών Κρήτης και του Συλλόγου Φίλων Αστρονομίας Κρήτης.